Naslovna > Auto moto sport > Carlos Sainz pobjednik po treći put

Dakar Rally 2020.

Carlos Sainz pobjednik po treći put

Završen je 42. Dakar rally održan u Sudijskoj Arabiji na 7500 km off road terena u 12 etapa.

U najpopularnijoj automobilskoj kategoriji  pobijedio je čuveni Španac Carlos Sainz sa Mini Buggy ispred Nassera Al-Attyaha sa Toyotom i Stephana Peterhansela sa Mini Buggy. U motocikl kategoriji pobedio je Amerikanac Ricky Brabec sa Hondom ispred Pabla Quintanilla sa Husquarnom. Subotičanin Gabor Sagmajster je po deveti put završio Dakar maraton. U finišu trke jedoživio težak pad, povredu i lom pojedinih dijelova motocikla, ali je uprkos tome prošao kroz cilj i osvojio 90. mjesto.

U kamionskoj kategoriji dominirao je ruski Kamaz. Kargionovi Šibalov su izvojevali dvostruku pobjedu. U klasi quad vozila pobjedio je dvostruki šampion Dakara, Čileanac Ignacio Casale, a u kategoriji malih buggy vozila Amerikanac Casey Currie.

Datum objave: 17/01/2020