Naslovna > Auto moto sport > Lorenzo slavio peti put u sezoni

Moto GP – VN Italije

Lorenzo slavio peti put u sezoni

Do svoje pete ovosezonske pobjede došao je Lorenzo nakon utrke vožene u Mugellu u Italiji te se tako učvrstio u generalnom poretku ispred Pedrose

Jorge Lorenzo je u Mugellu u Italiji startovao sa druge pozicije, no već u prvoj krvini je uspio zaobići rivala i sunarodnika Pedrosu, te je do samog kraja uspješno sačuvao prvo mjesto.

Bila je to peta ovosezonska pobjeda za Lorenza, nakon devet voženih utrka. te 21. u karijeri sa kojom je Španac povećao prednost u odnosu na Pedrosu na 18 bodova  u ukupnom poretku. Na drugom mjestu je završio Pedrosa sa nešto više od pet sekundi zaostatka, a posljednja pozicija na podijumu pripala je Italijanu Andrea Doviziosou. Najveće razočaranjee u Italiji bio je aktuelni svjetski prvak Casey Stoner  koji je završio na osmom mjestu sa čak 30 sekundi zaostatka za Lorenzoom. Naredna  trka u kalendaru MotoGP šampionata je Velika nagrada SAD-a koja se vozi 29. jula.

Datum objave: 16/07/2012