Naslovna > Auto moto sport > Savršena sezona za Audi

DTM

Savršena sezona za Audi

Audi je u ovoj sezoni bio apsolurno uvjerljiv i ubjedljiv u svakom segmentu

Na pretsposljednjoj utrci sezone, novi šampion postao je Martin Tomczyk, a na posljednjoj utrci voženoj u Hockenheimu Audi je došao do titule u konkureniciji timova.  Uspjeh je veći ako dodamo činjenicu da je Edoardo Mortara proglašen za najboljeg novog vozača u DTM takmičenju.  Direktor Audi Motorsport odeljenja, Dr. Wolfgang Ullrich, je izjavio: “Nismo mogli željeti više od ovoga. Ovo je bila savršena godina za Audi, a danas smo uspjeli da zaključimo sezonu osvojivši i titulu šampiona u kategoriji timova. Dodatno, Mattias Ekstrom se probio na drugo mjesto u generalnom plasmanu vozača, što će biti dodatan podstrek za njega u narednoj sezoni.”

Posljednja, 84-ta, trka za Audi A4 DTM trkački automobil, je pokazala da A4 DTM zaista predstavlja vrhunski trkački automobil, kada je u pitanju DTM takmičenje. Čak šest vozača iz Audi timova je osvojilo bodove na ovoj trci. Od kako je predstavljen A4 DTM, vozači ovog automobila su osvojili pet od osam šampionskih titula, bili 44 puta najbrži na kvalifikacijama, zabilježili 31 najbrži krug na trci i pobjedili 34 puta. Tomczyk je krunisao sezonu još jednom odličnom vožnjom i pokazao da je nevjerovatno konzistentan: na svih deset trka ove godine je osvojio bodove, a čak osam puta je trku završio sa podijumskim plasmanom.

Datum objave: 24/10/2011