Naslovna > Auto moto sport > Stoner slavio bez šampanjca

Moto GP

Stoner slavio bez šampanjca

Valencia je donijela jednu od najuzbudljivijih utrka ove sezone u kojoj je slavio šampion Casey Stoner, ali zvijezda utrke je Ben Spies

Bez pobjedničkog šampanjca je Stoner proslavio pobjedu u utrci u Valenciji te je i na taj način odata počast nastradalom Marcu Simoncelliju koji je život izgubio u prošloj utrci u Maleziji. Stoner je na posljednoj utrci sezone jurio u svom stilu te u jednom momentu imao 12 sekundi prednosti. No tako veliku prednost uspio je „istopiti“ niko drugi do Ben Spies koji je tako potvrdio da rezutat u kvalifikacijama nije slučajan.

Stoner je pet krugova vozio kao drugoplasirani iza Spies-a koji je nespretno izašao iz posljednje krivine u ciljnu ravninu što je iskoristio Stoner i slavio sa petnaest hiljhadititi dijelova sekunde prednosti. Treće mjesto osvojio je Dovizioso koji se ovom utrkom oprostio od fabričkog tima Honde. Kraj prvenstva donio je eru i motora od 800 kubika, već sutra počinju testiranja sa motorima od 1000 ccm. Evo kompletnih rezultata: