Naslovna > Auto moto sport > Verstapen prvi, Ferrari ponovo doživeo katastrofu

VN Bahreina

Verstapen prvi, Ferrari ponovo doživeo katastrofu

Sljedeća trka Formule 1, Velika nagrada Saudijske Arabije, je zakazana za 19. mart. Trka će se održati na stazi Jeddah, koja je dužinom od 6175 metara druga po dužini iza Spa-Francorchampsa (7004 metara) i 172 metra duža od treće najduže staze Baku (6002 metara)...

U prvoj ovogodišnjoj trci Formule 1 - Velikoj nagradi Bahreina, slavio je Max Verstappen iz Red Bull tima. Nakon pet neuspjeha u prethodnih osam trka na istoj stazi, holandski vozač je konačno uspio osvojiti prvu pobjedu u Bahreinu. Ukupno je ovo bila 36. pobjeda u njegovoj karijeri. Na drugom mjestu je završio njegov timski kolega Sergio Perez, dok je Fernando Alonso u Aston Martinu osvojio treće mjesto na postolju.

Tokom prvog takmičenja Formule 1 ove godine - Velike nagrade Bahreina, vozač Ferrarija Charles Leclerc se morao povući iz trke zbog kvara na svom bolidu, a to se dogodilo baš kada je zauzimao treće mjesto. Taj neuspjeh predstavlja još jedan udarac za Ferrari tim koji se nadao boljem startu sezone.

Datum objave: 06/03/2023