Naslovna > Automobili > Renault > Scenic > Evropski automobil godine je Renault Scenic E-Tech

7. priznanje francuskom brendu

Evropski automobil godine je Renault Scenic E-Tech

Od sedam finalista, četiri automobila su bila potpuno električna, uključujući i pobjednički model...

Novi električni Renault Scenic osvojio je prestižnu titulu Evropski automobil za 2024. godinu. Pobjednik takmičenja proglašen je na ženevskom salonu automobila, a treću godinu zaredom ovu titulu osvaja električni model. Renault Scenic E-Tech, novi električni model francuske marke, proglašen je za Automobil godine u Evropi. Zanimljivo, već treću godinu zaredom ovu nagradu osvaja električni automobil. Scenic E-Tech je dobio 329 glasova žirija, a francuski model je takođe dobio 22 glasa za najbolji automobil od ostalih finalista. Ovo je sedmi put da neki Renaultov model dobije ovu prestižnu nagradu.

Na drugom mjestu našao se BMW serije 5, koji je dobio 308 glasova žirija, od čega 19 glasova za od konkurencije među finalistima. Podijum je upotpunio novi Peugeot 3008, sa ukupno 197 glasova i tri glasa za najbolji automobil od strane ostalih finalista. Ostali automobili koji su prošli u ovogodišnje finale bili su: Kia EV9 (190 bodova), Volvo EX30 (168 bodova), BYD Seal (131 bod) i Toyota C-HR (127 bodova). Od sedam finalista, četiri automobila su bila potpuno električna, uključujući i pobjednički model, naravno. Žiri ovogodišnjeg izdanja bio je sastavljen od 58 članova iz 22 zemlje. Prošlogodišnji pobjednik bio je Jeep Avenger.

Datum objave: 28/02/2024