Naslovna > Vijesti > Najviše Ferrarija F40 na jednom mjestu

Na Silverstoneu

Najviše Ferrarija F40 na jednom mjestu

Povodom 25. rođendana legendarnog sportskog automobila Ferrari je u Velikoj Britaniji na jednom mjestu okupio vlasnike modela F40

Utrka Formule 1 vožena u Velikoj Britaniji bila je glavni razlog zašto se ove godine organizovao događaj Silverstone Classi. Jedan dio tog događaja bio je okupljanje vlasnika Ferrarija F40 na jednom mjestu, pa se na legendarnoj stazi okupilo 60 ovih automobila.

Tako je oboren svjetski rekord kada je u pitanju grupno pojavljivanje registrovanih modela F40 na jednom mjestu. Čak 57 automobila registrovano je u Velikoj Britaniji dok su tri automobila stigla iz Švicarske. Italijanski super automobil slavi svoj 25. rođendan te je proslavljen na atraktivan način. Svih 60 automobila (premda se govori i o brojci 62) odvozili su paradni krug po trkalištu Silverstone, te potom parkirali jedan pored drugoga, te zvukom motora napunili adrenalinom sve okupljene gledatelje.

Datum objave: 28/07/2012