Naslovna > Auto moto sport > Novi rekorder spektakla na točkovima

Formula 1

Novi rekorder spektakla na točkovima

Vozač Mercedesovog tima Lewis Hamilton je trijumfovao na trci za VN Portugalije i tako upisao svoju 92-gu pobjedu u karijeri...

Sa trijumfom na stazi Algarve International u Portimau, Lewis Hamillton se odvezao u istoriju takmičenja Formule 1 sa 92. pobjede u karijeri. Sa ovim trijumfom na VN Portugalije, ovaj britanski vozač je oborio rekord legendarnog njemačkog vozača Michaela Schumachera koji je u svojoj karijeri nanizao „samo“ 91. pobjedu.

Hamilton je odlično iskoristio pol poziciju i od samog starta trke je preuzeo potpunu kontrolu da bi na kraju trijumfovao sa 25,592 sekunde prednosti nad timskim kolegom Valtterijem Bottasom. Treće mjesto na podijumu je zauzeo Max Verstappen iz RB Racing tima sa 34,508 sekundi zaostatka za Hamiltonom.

Četvrto mjesto je zauzeo Leclerc iz Ferrarija, a na petom se našao Pierre Gasly iz Alphataurija. Šestu poziciju je osvojio Carlos Sainz iz McLarena, sedmu Sergio Perez iz Racing Ponita, a osmo Esteban Ocon iz Renaulta. Deveto i deseto mjesto su osvojili Daniel Ricciardo iz Renaulta i Sebastian Vettel iz Ferrarija, dok je Kimi Raikkonen potpuno podbacio u ovoj trci i završio bez osvojenih bodova na jedanaestom mjestu.

Hamilton do kraja ovogodišnje sezone ima šansu za izjednačenje broja osvojenih titula šampiona Formule 1 sa Michaelom Schumacherom koji je ukupno osvojio sedam naslova u karijeri, dok mu se Britanac „opasno približava“ sa svojih šest. Što se tiče bodovne liste, Hamilton je na vrhu sa 256 bodova, a slijedi ga Valtteri Bottas sa 179.

Naredna trka se održava za nedelju dana u Imoli na stazi Autodromo Enzo e Dino Ferrari.