Naslovna > Auto moto sport > Pages najbolji u afričkom dvoboju

Red Bull X-Fighters

Pages najbolji u afričkom dvoboju

U velikom finalu Red Bull X-Fighters takmičenja održanom u Pretoriji, najbolji je bio Thomas Pages iz Francuske …

U finalu četvrtog ovogodišnjeg takmičenja Red Bull X-Fighters šampionata održanom u Pretoriji, glavnom gradu Južnoafričke pokrajine Transvaala, “točkove” su ukrstili motocilisti Thomas Pages iz Francuske i Clinton Moore iz Australije. Pred više od 17.000 oduševljenih navijača na najviše postolje popeo se Thomas Pages i tako osvojio svoju drugu ovogodišnju pobjedu. Sjanim akrobacijama i do sada neviđenim potezima on je u finalu uspio nadmašiti do sada najboljeg takmičara šampionata (dvije pobjede). To mu je bilo dovoljno za osvajanje maksimalnih 100 bodova i preuzimanje vodstva u generalnom poretku, iako isti broj bodova kao i on (280) ima njegov suparnik iz južnoafričkog finala Clinton Moore.

"Ovo je bio lud vikend za mene. Veoma sam srećan što sam pobjedio i jedva čekam da se počnem sa treninzima i pripremama za naredno takmičenje u Abu Dhabiju. Želja mi je da do tada dodam neke nove trikove u svoj repertor, jer samo tako mogu ponovo pobijediti i osvojiti ovogodišnji šampionat", izjavio je Thomas Pages. Treće mjesto u Pretoriji je osvojio Japanac Taka Higashino, koji je bio bolji od još jednog australskog takmičara, Josha Sheehana. Sledeće i poslednje ovogodišnje takmičenje u okviru Red Bull X-Fighters šampionata se održava 30. oktobra u Abu Dhabiju. Najveće izgleda za osvajanje naslova prvaka imaju dva prvoplasirana takmičara Pages i Moore. Trećeplasirani Levi Sherwood sa 185 bodova u konkurenciji je još samo teoretski, jer mu za prvo mjesto treba pobjeda u Abu Dhabiju, a da pri tome Pages i Moore ne osvoje više od 4 boda.