Naslovna > Automobili > Audi > A6 > Serija pobjeda za Audi

Auto Trophy

Serija pobjeda za Audi

Nagrada Auto Trophy ove godine je dodijeljena 24 put. Više od 100.000 čitalaca časopisa „Auto Zeitung“ glasalo je za preko 393 modela u 29 kategorija.

100.000 čitalaca stručnog magazina „Auto Zeitung“ izabrali su tri Audijeva modela za pobjednike u svojoj klasi u izboru  „Auto Trophy 2011“. Audi Q3, Audi A1 i Audi A5 Sportback osvojili su tri najcjenjenije godišnje nagrade u anketi čitalaca. Tako je marka s četiri prstena 50 puta osvojila renomirani Auto Trophy u 24-godišnjoj historiji ovog natjecanja.Tek što je prije nekoliko sedmica stigao na tržište, Audi Q3 je osigurao pobjedu na Auto Trophy 2011 u kategoriji „SUV vozila do 30.000 eura“.

Čak 27,2 posto čitalaca dalo je glas ovom ingolstadtskom debitantu.  29,7 posto čitalaca glasalo je u korist Audija A5, u kategoriji „srednje klase“, što za ovaj dinamični  coupé  s 4 vrata predstavlja treću Auto Trophy pobjedu u nizu.    Audi A1 upotpunio je Audijevu trostruku „Auto Trophy 2011“ - pobjedu : sa 32,1 posto glasova on je trijumfovao u kategoriji „malih automobila“.   Odličan rezultat u različitim kategorijama vozila zaokružili su drugoplasirani Audi A6 („visoka klasa“), Audi A8 („luksuzna klasa“), Audi R8 („super sportska vozila“), Audi R8 Spyder („kabrioleti iznad 30.000 eura“) kao i Audi RS 5 („sportska vozila“). Modeli Audi A7 Sportback („visoka klasa“), Audi Q5 („SUV preko 30.000 eura“), Audi A3 („kompaktna vozila“) i Audi A3 Cabriolet („kabrioleti do 30.000 eura“) su zauzeli izvanredno treće mjesto u svojim kategorijama.

Datum objave: 26/11/2011